Vekil Gürer’den tüm milletvekillerine EYT çağrısı

Emeklilikte yaşa takılanlara verdiği destekle bilinen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’den bir EYT açıklaması daha geldi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada emeklilikte yaşa takılan sorununun mutlaka çözülmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Milyonlarca EYT için çözüm isteyen her milletvekili kanun teklifi verebilir. Ben verdim. Ret oldu. Tekrar verdim. Emeklilikte Yaşa Takılanlar durumu çözümü şarttır. AKP döneminde Aylık Bağlama Oranı katsayı düzenlemesi emekli maaşını geriletti. Emekli lehine yeniden düzenlenmelidir.”

EYT TEK BAŞINA ÇÖZÜLMEZ

Öte yandan Gelecek Partisi Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota, EYT konusunda BiTarafTV’nin sorularını cevapladı.

Kerim Rota, EYT konusunda şu ifadeleri kullandı: “EYT sorunu çok büyük bir sorun. Artık bir yoksulluk sorunu. Ama EYT sorununu tek başına çözemezsiniz. EYT sorununu dört başı mağrur bir vergi reformuyla aynı gün ilan etmelisiniz ki bütçede o kaynağı yaratabilesiniz. Hem o yoksulluk sorununa bir neşter vurabilirsiniz hem de Türkiye’nin orta ve uzun vadeli vergi çarpıklığına da bir son vermeniz lazım.

BAŞKAN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET

Diğer yandan Eskişehir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Başkanı Mustafa Kara ve dernek yöneticileri, özellikle salgın döneminde emeklilikte yaşa takılanları yalnız bırakmayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

BAŞKANIN YANIMIZDA OLMASI BİZİM İÇİN GÜÇ

Ziyarette konuşan Kara, Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım konusunda da kendilerine yardımcı olduğunu belirterek, “Hak mücadelemizde Yılmaz Büyükerşen’in yanımızda olması bizler için önemli bir güç” dedi.

SİZLERE DESTEK OLABİLDİYSEK NE MUTLU BİZE

Kendisine gelen misafirlerini Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda ağırlayan Başkan Yılmaz Büyükerşen ise, “Salgından etkilenen gruplara sivil toplum kuruluşları ve meslek kuruluşları aracılığıyla elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. EYT’li hemşerilerimizin de bu ekonomik durumdan oldukça etkilendiğini biliyoruz. Sizlere destek olabildiysek ne mutlu bize. Gerçekleştirdiğiniz çalışmalarda sizlere başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir