SON DAKİKA

Revizyon Haber

UZUN MASANIN NEDENİ BELLİ OLDU

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Ukrayna krizi üzerine görüştükleri uzun masanın nedeni belli oldu.

UZUN MASANIN NEDENİ BELLİ OLDU
304 views
11 Şubat 2022 - 10:54

Reuters’ın Macron’a yakın iki kaynağa dayandırdığı haberinde, görüşme esnasında kullanılan uzun masanın nedenin PCR testi krizi olduğu ortaya çıktı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Rusya’ya geldiği sırada Kremlin’in corona virüs testi yapılması talebini reddettiği belirtilirken, bu nedenle Putin’den uzakta oturtulması için söz konusu masanın kullanıldığı aktarıldı.

Geçtiğimiz Pazartesi günü, Ukrayna krizini konuşmak üzere Fransa Cumhurbaşkanı başkent Moskova’ya gelmiş, Rus lider ile karşılıklı oturdukları masa gündem olmuştu.

Dünya basınında ise 4 metre uzunluğundaki masanın karşıt uçlarında oturan iki liderin görüntüleri sonrasında Putin’in diplomatik bir mesaj göndermek isteyebileceği öne sürülmüştü.

‘MACRON’A SEÇME HAKKI TANINDI’

Fransa cumhurbaşkanının sağlık protokolü hakkında bilgisi olan iki kaynak ise, Rusya’da Macron’a bir seçim hakkı verildiğini söyledi.

Rusya’da PCR testine girmesi halinde Vladimir Putin’e yakın olabileceği söylenen Macron ise bu teklifi reddederek sosyal mesafe kontrolünde görüşmeyi gerçekleştirmek istediği aktarıldı.

MACRON’UN DNA’SI

Kaynak, “Bunun o uzun masa anlamına geldiğini çok iyi biliyorduk” derken, “Cumhurbaşkanının DNA’sına el koymalarını kabul edemedik” ifadelerini kullandı.

İkinci kaynak ise, Cumhurbaşkanının Rus PCR testine girmeyi reddettiğini doğrularken, Macron’un ayrılmadan önce bir Fransız PCR testi ve kendi doktoru tarafından bir antijen testi yaptırdığını sözlerine ekledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.