SON DAKİKA

Revizyon Haber

Trump kendi sosyal medya platformunu kuruyor

Geçen yıl gerçekleştirilen ABD başkanlık seçimine itiraz edip kongre baskınını kışkırttığı gerekçesiyle sosyal medya hesapları kapatılan eski ABD Başkanı Donald Trump, Truth Social isminj taşıyan yeni bir sosyal medya platformu kurduğunu duyurdu.

Trump kendi sosyal medya platformunu kuruyor
680 views
02 Kasım 2021 - 10:49

Truth Social adını taşıyan yeni sosyal medya platformunu duyuran ABD’nin eski başkanı Donald Trump,  bu yolla kendisini susturmaya çalışan teknoloji devlerinin “zorbalığına” meydan okuyacağını söyledi.

Düzenledi basın toplantısı ile Trump Medya ve Teknoloji Grubu” adını taşıyan medya şirketini kamuoyuna duyuran eski başkan Trump,  bu kapsamda faaliyete geçecek sosyal medya uygulaması için de şunları söyledi:

“Taliban’ın Twitter’da muazzam varlık gösterdiği, en sevilen Amerikan başkanının ise susturulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu kabul edilemez.”

Dünya siyasetini Twitter üzerinden yöneten, paylaşımlarıyla diplomatik krizlere yol açan Trump’ın Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesapları, 6 Ocak’ta yaşanan Kongre baskını sonrasında, “şiddeti kışkırttığı” gerekçesiyle kapatılmıştı.

9 AYDIR SOSYAL MEDYADAN UZAK

9 aydır sosyal medya platformları tarafından dışlanan Trump, kendine ait yeni uygulama ile teknoloji devlerinin “zorbalığına” meydan okumayı hedeflediğini söyledi. Eski ABD Başkanı, sosyal medya platformlarını kendisini haksız yere sansürlemekle suçluyor.

ÖN SİPARİŞ ALAMAYA BAŞLADI

Trump’ın yeni sosyal medya uygulamasının ilk lansmanının önümüzdeki ay “davetli konuklara” yapılacağı, uygulamayı kullanmak isteyenlerin ise şimdiden ön siparişlerini, Apple’ın App Store’u üzerinden yapabilecekleri açıklandı.

NE OLMUŞTU?

Facebook, Kongre baskını sonrasında, 7 Ocak’ta şiddeti kışkırtıcı paylaşımları gerekçesiyle Trump’ın hesabını kapatmıştı. Bunu Twitter’ın “şiddeti daha fazla kışkırtma riski” gerekçesiyle Trump’ın hesabını kapatma kararı izlemişti.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.