SON DAKİKA

Revizyon Haber

“Squid Game rekor kırdı”

Güney Kore yapımı Squid Game dizisi Netflix’in ilk 28 günde en çok izlenen yapımı olarak kayıtlara geçti.

“Squid Game rekor kırdı”
398 views
13 Ekim 2021 - 11:44

Netflix’in Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre 17 Eylül’de yayına giren 9 bölümlük ‘Squid Game’ dizisi ilk 28 günde 111 milyon kişi tarafından izlenerek ‘Bridgerton’ dizisinden birinciliği almış oldu. Dünya genelinde 209 milyon kullanıcısı olan Netflix bir yapım en az 2 dakika izlendiğinde bunu bir tam izlenme olarak kabul ediyor.

HAYALİMİZ GERÇEK OLDU

Platformun Hindistan hariç Asya- Pasifik bölgesindeki içeriklerinden sorumlu başkan yardımcısı Kim Min-young, Yonhap ajansına yaptığı açıklamada, ” Netflix 2015’te Kore’ye girdiğinden beri hedefimiz Kore yapımlarını sevenlere kaliteli Kore yapımı içerikler sunmaktı. Squid Game sayesinde bu hayalimiz gerçek oldu” dedi.

ABD’DE BİR İLK

Squid Game aynı zamanda ABD’de 21 gün boyunca bir numarada kalan ilk dili İngilizce olmayan içerik.

“DİZİNİN SONUNU BEĞENMEDİM”

Bu arada Squid Game ile ilgili yorumlara basketbolcu LeBron James de dahil oldu. LA Lakers- Golden State Warriors maçı sonrası düzenlenen basın toplantısının ardından Anthony Davis ile dizi muhabbeti yapan James, bölümleri bitirip bitirmediği sorusunu şöyle yanıtladı: “Evet bitirdim. Sen bitirdin mi? İzledin mi? Bitti mi hepsi? Sonunu pek beğenmedim ama. İkinci sezonu olacak gibiydi evet de, o uçağa binip kızını görmeye gitsene işte… Neyin peşindesin?”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.