“Squid Game rekor kırdı”

Netflix’in Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre 17 Eylül’de yayına giren 9 bölümlük ‘Squid Game’ dizisi ilk 28 günde 111 milyon kişi tarafından izlenerek ‘Bridgerton’ dizisinden birinciliği almış oldu. Dünya genelinde 209 milyon kullanıcısı olan Netflix bir yapım en az 2 dakika izlendiğinde bunu bir tam izlenme olarak kabul ediyor.

HAYALİMİZ GERÇEK OLDU

Platformun Hindistan hariç Asya- Pasifik bölgesindeki içeriklerinden sorumlu başkan yardımcısı Kim Min-young, Yonhap ajansına yaptığı açıklamada, ” Netflix 2015’te Kore’ye girdiğinden beri hedefimiz Kore yapımlarını sevenlere kaliteli Kore yapımı içerikler sunmaktı. Squid Game sayesinde bu hayalimiz gerçek oldu” dedi.

ABD’DE BİR İLK

Squid Game aynı zamanda ABD’de 21 gün boyunca bir numarada kalan ilk dili İngilizce olmayan içerik.

“DİZİNİN SONUNU BEĞENMEDİM”

Bu arada Squid Game ile ilgili yorumlara basketbolcu LeBron James de dahil oldu. LA Lakers- Golden State Warriors maçı sonrası düzenlenen basın toplantısının ardından Anthony Davis ile dizi muhabbeti yapan James, bölümleri bitirip bitirmediği sorusunu şöyle yanıtladı: “Evet bitirdim. Sen bitirdin mi? İzledin mi? Bitti mi hepsi? Sonunu pek beğenmedim ama. İkinci sezonu olacak gibiydi evet de, o uçağa binip kızını görmeye gitsene işte… Neyin peşindesin?”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir