SON DAKİKA

Revizyon Haber

Son seçim anketi açıklandı

Kamuoyu araştırma şirketi KONDA’nın geçtiğimiz aya yönelik hazırladığı seçim anketinin sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre, Millet İttifakı önemli bir farkla Cumhur İttifakı’nı geçtiyor.

Son seçim anketi açıklandı
338 views
07 Ekim 2021 - 9:52

Eylül ayı seçim anketinin sonuçlarını açıklayan KONDA’ya göre Cumhur İttifakı’nın oyu yüzde 41,6’ya geriledi. Millet İttifakı’nı oluşturan iki partiden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti’nin toplam oyu, eylül ayında yüzde 2,8 artarak yüzde 44,1 oldu.

ERDOĞAN’NIN SEÇİLME İHTİMALİ

Ayrıca KONDA’nın eylül ayı kamuoyu anketine göre, AKP’nin temmuz ayında yüzde 36,1 olan oy oranı eylül ayında yüzde 32,7’ye kadar geriledi. Cumhurbaşkanlığı seçimi göz önüne alındığında mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir sonraki seçimi kazanmasını “olumsuz” olarak değerlendirenlerin oranı yüzde 64.

MHP’NİN OY ORANI

Diğer yandan Milliyetçi Hareket Partisi’nin oy oranı yüzde 8,9’a düşerken, Cumhur İttifakı’nın toplam oyu yüzde 41,6’ya kadar geriledi. Cumhur İttifakı’nın oyu haziranda yüzde 46,5’e temmuzda ise yüzde 45,4’e gerilemişti.

MİLLET İTTİFAKI

Millet İttifakı’nda CHP’nin oy oranı yüzde 25,6’dan yüzde 24,8’e inerken İYİ Parti’nin oy oranının yüzde 15,7’den yüzde 19,3’e çıktığı belirtildi.

DİĞER PARTİLER

HDP’nin oy oranıysa yüzde 11,7 olarak tespit edildi. Temmuz ayında HDP’nin oy oranı yüzde 11,2 olmuştu. Temmuz ayında Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi dâhil ‘diğer partiler’in toplam oyu yüzde 0,5 artarak ile yüzde 2,6’ya yükseldi.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.