SON DAKİKA

Revizyon Haber

Site yöneticileri sertifikalı olacak

Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD), site yönetimlerinden ‘sertifikalı yönetici’ projesini başlattı. Düzce Belediyesi ile ortak başlanılan proje ile profesyonel yöneticilerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

Site yöneticileri sertifikalı olacak
271 views
03 Kasım 2021 - 11:30

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, TRKTYD Başkanı Suat Sandalcı, Düzce’de başlatılan projenin bütün Türkiye’ye yayılacağını söyledi.

‘MUHTAR GİBİ OLACAKLAR’

Şehirleşmenin artması ile yönetim planlamalarının doğru yapılamadığını söyleyen Sandalcı “Sektörümüzün standartları oluşmadığı için site yönetimleri rant hâline geldi. Bugün bir mahalle muhtarından bile eğitim sertifikası şartı isteniyor. Keza 2 bin, 3 bin konutluk siteler mahallelerden bile büyük durumda. Birçok illegal grubun elinde olan site yönetimleri vatandaşların sosyal yaşamlarını ciddi şekilde etkilemektedir. Bunun önüne geçmek adına bir adım attık ve federasyon kurduk. Şimdi de eğitimlere başlıyoruz” dedi.

‘AMACIMIZ ‘MAFYATİK’ ENGELLEMEK’

Düzce’de başlayan projenin bütün Türkiye’ye yayılacağını söyleyen Sandalcı “Amacımız siteleri ‘mafyatik’ gruplarından kurtarmak. Profesyonel eğitim anlayışını uygulayacağız. Bir haftalık bir eğitim verilecek. Bu eğitimden başarı ile geçen kişilere sertifika vereceğiz. Binlerce kişinin yaşadığı küçük kasaba diye nitelendirilen yapılaşmaların daha insancıl ve adil yönetilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Önümüzdeki hafta İçişleri Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bir araya geleceklerini ifade eden Suat Sandalcı “Bunu resmî ve mecburi hâle getirmek adına bir adım atıyoruz. Amacımız eğitimli yönetici yetiştirmek. Bakanlıklara projemizi sunacağız” açıklamasında bulundu.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.