SON DAKİKA

Revizyon Haber

Putin’den dünyaya çağrı, bizi ekonomik sistemden atmayın

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kameraların karşısına geçip yeni bir açıklama yaptı. Putin, dünya ekonomisine zarar verme niyetinde olmadıklarını belirti.

Putin’den dünyaya çağrı, bizi ekonomik sistemden atmayın
370 views
24 Şubat 2022 - 20:37

Rusya ve Ukrayna arasında 2 aydır devam eden gerginlik bu sabah zirveye ulaştı ve Rusya Ukrayna topraklarına girdi. Sabahın erken saatlerinde Putin’in emir vermesiyle Rus ordusuna bağlı askerler, Ukrayna’ya karşı saldırı düzenlemeye başladı. Ukrayna’nın doğusundan giren Rus güçleri ile Ukrayna askerleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanmaya başladı. İki tarafında ciddi kayıplar verdiği çatışmalar hala devam ediyor.

DÜNYADAN TEPKİ

Diğer yandan Rusya’nın saldırısına karşı dünyadan tepki yağıyor. Gerek Türkiye, gerek ABD ve AB gerekse dünyanın diğer ülkeleri saldırıyı sert bir şekilde kınayıp Rusya’nın derhal kendi sınırlarına çekilmesini talep etti.

Ancak Rusya, güvenlik gerekçelerini öne sürerek, ancak Ukrayna’nın silahsızlandırılması durumunda saldırıların duracağını duyurdu.

PİYASALAR ALTÜST OLDU

Durum böyle olunda piyasalar da altüst oldu. Hızla yukarı yönlü tırmanan dolar karşısında ekonomik durumu zayıf olan ülkelerin para birimi rekor oranlarda değer kaybetmeye başladı.

Devam eden çatışmalara ilişkin kameraların karşısına geçen Rus lider Putin, ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Amçlarının dünya ekonomisine zarar vermek olmadığını belirten Putin şunları söyledi:

EKONOMİYE ZARAR VERME NİYETİMİZ YOK

“Kesinlikle dünya ekonomisine zarar verme niyetimiz yok. Burada sisteme zarar vermek istemiyoruz. Çünkü bizde şuan var olan sistemin bir parçasıyız. Uluslararası ortaklarımız da bunu takdir etmeli ve bizi sistemin dışına atmamalı.

Şu anda meydana gelen durum bizim açımızdan zorunlu olarak alınması gereken önlemlerdi. Bize bu şekilde hareket etmekten başka bir yol bırakmadılar. Operasyon mecburi tedbirdi, başka şekilde hareket edemezdik. Bizi bu adımları atmaya zorladılar. Bize ekonomik yaptırımları uyguladılar.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.