SON DAKİKA

Revizyon Haber

Özgür Erdursun’dan önemli EYT açıklaması

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili yeni bir açıklama yapan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, EYT’nin çözümü noktasında 3600 ek göstergenin işi değiştirebileceğini söyledi.

Özgür Erdursun’dan önemli EYT açıklaması
769 views
12 Ekim 2021 - 6:56

KRT TV’de yayınlanan bir programda 3600 ek gösterge konusunda değerlendirmelerde bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, sözü EYT başta olmak üzere çalışma hayatındaki yakıcı sorunlara getirdi ve şunları belirtti:

“3600 ek gösterge aslında çalışma hayatının en önemli konusu değil. Çalışma hayatında aslında milyonlarca kişiyi ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar, aylık bağlama oranları (ABO), düşük emekli maaşları, stajyer ve çırakların işe başlama tarihlerinin emeklilikte ilk işe başlama tarihi olarak kabul edilmemesi, doğum borçlanması bekleyen tüm kadınlara doğum borçlanması hakkının verilmemesi, işsizlik, düşük asgari ücret, asgari ücretten vergi alınması gibi onlarca konu var.

Bir tanesi de 3600 ek gösterge. 3600 ek gösterge de maliyet olarak çok fazla maliyeti olan ya da yasa çıktığında herkesin ‘Oh ne güzel bir yasa çıktı, rahat nefes alacağız’ deyip de çok da fazla kişiyi aslında ilgilendirmeyen, yine de önemli memurlar için, emekliler için. Önemli ama daha da önemli konular varken bu konunun bu kadar bekletilmesi diğer sırada bekleyen konular için öyleyse daha çok bekleyeceğimiz anlamına da geliyor bu.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.