Özgür Erdursun’dan önemli açıklama

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, EYT konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. EYT’nin 2022’de çıkabileceği öngörüsünü bir kez daha dile getiren Erdursun, hükümetin seçimi kaybedeceğini gördüğünde EYT yasasını çıkaracağını iddia etti.

Erdursun, özetle şunları söyledi:

“EYT’LİLER SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR”

“Emeklilikte Yaşa Takılan milyonlarca kişi içinde çalışanlar var, çalışmayanlar var, işini kaybedecekler var. Geçinemediği için EYT yasasını sabırsızlıkla bekleyen milyonlar var.  Bu kişiler zaten primleirni yatırdıkları için de artık bizim haklarımız verilsin diyorlar. Sayısı her geçen gün azalan EYT kitlesi var. EYT’liler enflasyondan etkileniyor. Aynı zamanda hükümetin uyguladığı seçim politikasından da etkileniyorlar.

SEÇİM VE EYT İLİŞKİSİ

Türkiye’de erken seçime gidilebilir. Erken olmasa bile normal seçime de çok az kaldı. Bu nedenle asgari ücrete zam yapılıyor, 3600 ek gösterge ısıtılıp ısıtılıp önümüze koyuluyor. memurlara ve emeklilere zam yapılacak. Ama bunlar yeterli olacak mı hükümet açısından seçimi kazanması için? Bilmiyoruz.

“HÜKÜMET SEÇİMİ KAYBEDECEĞİNİ GÖRDÜĞÜNDE EYT YASASINI ÇIKARTIR”

Emeklilikte Yaşa Takılanların büyük bir kısmı geçmiş seçimlerde AK Parti’ye oy vermiş insanlardan oluşuyor. O yüzden bu kitle başka partiye oy vermeyip sandığa bile gitmese yine AK Parti kaybeder. Muhalefet oy verse zaten AK Parti kaybeder. Bu nedenle EYT konusu 2022’de çok daha önemli diyorum.Bu benim öngörüm. Hükümet seçimi kaybetmek istemez. EYT’lilerin parasını hükümet kendi cebinden mi verecek sanki! Seçimi kaybedeceklerini gördükleri zaman bu yasayı çıkartırlar.”

Hakkında Revizyon Haber

Ayrıca Kontrol Et

EYT mitinginin tarihi belli oldu

Emeklilikte yaşa takılanların beklediği haber geldi. EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT’lilerin mitinginin düzenleneceği tarihi açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir