SON DAKİKA

Revizyon Haber

Mustafa Levent Göktaş yakalandı

Necip Hablemitoğlu suikastının katil zanlılarından firari emekli Albay Levent Göktaş, Bulgaristan’da yakalandı.

Mustafa Levent Göktaş yakalandı
102 views
02 Eylül 2022 - 10:48

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının katil zanlılarından firari emekli Albay Mustafa Levent Göktaş, Bulgaristan’ın Svilengrad şehrinde yakalandı. 

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, EGM İnterpol Daire Başkanlığının talebi üzerine hakkında kırmızı bülten çıkarılan firari emekli Albay Mustafa Levent Göktaş, Svilengrad’da gözaltına alındı.

Adalet Bakanlığı ve EGM Interpol Daire Başkanlığı, Göktaş’ın Türkiye’ye iade edilmesine yönelik işlemleri başlattı.

BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  yurt dışında yakalanan firarilerin iade süreçleri konusunda açıklama yaptı.

Soylu, Levent Göktaş’ın Bulgaristan’da yakalanmasına ilişkin ”İade konusunda iki yöntem var, deport edebilirler ya da mahkeme süreci işler. İki süreci de takip ediyoruz” dedi.

Bakan Soylu, ”Hem Arnavutluk’ta hem Bulgaristan’da hem Karadağ’da hem İtalya’da hem de Arjantin’de takip ediyoruz” diye konuştu.

SORUŞTURMANIN GEÇMİŞİ

Hablemitoğlu, Ankara’daki evinin önünde 18 Aralık 2002’de düzenlenen suikast sonucu hayatını kaybetmişti. Şüphelilerden Nuri Gökhan Bozkır kırmızı bültenle aranırken, MİT tarafından yakalanıp Türkiye’ye getirilerek 27 Ocak’ta emniyete teslim edilmiş ve 8 Şubat’ta “örgüt üyeliği” ve “tasarlayarak öldürme” suçlarından tutuklanmıştı.

Nuri Gökhan Bozkır ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle 6 kişi 3 Şubat’ta gözaltına alınmıştı. Bunlardan 3’ü ifadesi alındıktan sonra salıverilirken, 2’si 15 Şubat’ta tutuklanmış, biri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.