SON DAKİKA

Revizyon Haber

MECLİS’TE BAKAN BİLGİN’E EYT SORU YAĞMURU

Bakan Bilgin’in konuşmasının ardından söz alan CHP, İYİ Parti ve HDP grup başkan vekilleri Çalışma Bakanı’na ardı ardına “EYT ne olacak?” sorusunu yöneltti.

MECLİS’TE BAKAN BİLGİN’E EYT SORU YAĞMURU
2.150 views
12 Aralık 2021 - 13:19

Tüm EYT’lilerin gözü kulağı bugün Meclis’teydi. Genel Kurul’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçesi görüşüldü. Peki Bakan Bilgin EYT konusunda açıklama yaptı mı? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Meclis’teki konuşmasında asgari ücret, 3600 ek gösterge ve sözleşmeli personel konularına değindi.

İYİ Parti grup Başkan Vekili Erhan Usta, “emeklilikte yaşa takılanlar konusu; bu konuda da sizden mutlak suretle Türkiye bir çalışma bekliyor.  Yani yaklaşık 4,8 milyon, aileleriyle birlikte belki 20 milyonu bulan bir kesim mağdur durumdadır.” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, “Sayın Vedat Bilgin’e söyleyeceğim şu: 3600’ün, asgari ücretin, EYT’in takipçisiyiz” ifadelerini kullandı.

HDP Grup Başkan Vekili Saruhan Oluç, “Sayın Çalışma Bakanı, bir cümlede size söylemek istiyorum. Gerçekten dikkatle dinledim, bir şeyi eksik bulduk, niye konuşmadığınızı bilemiyorum. EYT’liler hakkında hiçbir şey söylemediniz.” diye konuştu.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “EYT çalışmasını destekliyoruz. Bir çalışmanız olacak mı?”; CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “EYT’lilerin haklarının iadesi yapılacak mı?; CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, “EYT ile ilgili bir çalışma yapıyor musunuz?” sorularını yöneltti.

Ancak Bakan Bilgin, EYT sorularına yanıt vermedi.

Bilgin, emekli maaşlarının artırılmasıyla ilgili çalışma yaptıklarını, mesafe aldıklarında da bunu kamuoyuna açıklayacaklarını söylemekle yetindi. Bilgin, “emeklilerimizin kazandığı hakkı kimse gasp edemez” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.