SON DAKİKA

Revizyon Haber

Meclis çalışmalara başladı, ilk sırada vergi paketi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çalışmalar başlıyor. Meclis’e gelecek ilk gündem maddesi ise, küçük esnafa vergi muafiyeti getiren düzenleme olacak.

Meclis çalışmalara başladı, ilk sırada vergi paketi
130 views
04 Ekim 2021 - 9:56

TBMM yeni yasama yılına 64 maddelik vergi paketini görüşerek başlayacak. Yarın Meclis plan bütçe komisyonunda görüşülecek kanun teklifi 850 bin civarı küçük esnafa gelir vergisi muafiyeti sağlıyor. Çiftçi destek ödemeleri de gelir vergisinden muaf tutulacak.

SOSYAL MEDYAYA VERGİ

Diğer yandan sosyal medya paylaşım ve içerikleriyle kazanç elde edenler kişiler 640 bin liraya kadar olan gelirlerinde yüzde 15 stopaj ödeyecek. 640 bin lirayı geçen gelirde gelir vergisi kapsamına alınacaklar.

PARİS İKLİM ANLAŞMASI

Ayrıca Paris İklim Anlaşması da Meclis’in gündeminde olacak. TBMM Dışişleri Komisyonu, yarın Paris Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi’ni ele alacak. 195 ülkenin imzaladığı anlaşmayla küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle küresel mücadele öngörülüyor.

DEPREM KOMİSYONU RAPORU

Öte yandan Meclis Genel Kurulu ise mesaisine depreme komisyonunun raporunu ele alarak başlayacak. Siyasi partilerin haftalık meclis grubu toplantıları da yeniden başlıyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.