SON DAKİKA

Revizyon Haber

MEB’den öğretmenler için yeni plan

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlere ‘PCR’ yerine ‘hızlı antijen’ kiti uygulaması için Sağlık Bakanlığı’nın onayının beklendiğini bildirdi.

MEB’den öğretmenler için yeni plan
499 views
10 Aralık 2021 - 11:23

Ankara Altındağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphanesi’nin açılışını yapan Bakan Özer, bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı.

Özer, “Hızlı antijen kiti şu an Sağlık Bakanlığı’nda onay sürecinde. Onay sonrası öğretmenlerimize PCR yaptırmayacağız, ‘hızlı antijen kiti’ni kullanmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ocak ayında Temiz okul’ projesi başlatılacağını belirten Özer, “Tüm okullarımız, kantinden yemekhaneye baştan sona elden geçirilecek. Meslek liselerinde dolaplarımız sıralarımız yapılacak. Pandemi döneminde maske, dezenfektan ihraç ettik. Hızlı Antijen Kiti ürettik” diye konuştu.

HIZLI ANTİJEN TESTİ NEDİR?

Anlık olarak hasta olup olmadığınızı belirleyen testlere antijen testi denir. Kovid-19 Antijen testi ise adından da anlaşılacağı üzere, kişinin anlık olarak kovid olup olmadığını belirleyen testtir. Kovid-19 Antijen testi ile tüm bireyler, o anda virüsün vücutlarına etki edip etmediğini görme imkânına sahiptir. Antijen testi, hastalık riski taşıyan herkese rahatlıkla uygulanabilir. Testin yapılmasındaki asıl amaç, kişinin o anda Kovid-19 hastalığına sahip olup olmadığını tespit etmektir.

Özellikle de pandemi döneminde tüm bireylerin, düzenli aralıklarla antijen testi yaptırmaları, hem kendilerini hem de çevrelerini koruma altına almaları açısından büyük önem arz etmektedir.

Kovid-19 Antijen testi için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamakla beraber, testin tüm bireyler tarafından uygulanması tavsiye edilir.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.