SON DAKİKA

Revizyon Haber

Kurtulmuş EYT ile ilgili konuştu

Gündemde sıcak yerini koruyan Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’dan canlı yayında yeni açıklama geldi.

Kurtulmuş EYT ile ilgili konuştu
1.035 views
25 Kasım 2021 - 22:57

Milyonlarca EYT’linin gözü hükümetten çıkacak çözümde. Daha önce Çalışma Bakanlığı’nın EYT sorununun çözümü için çalışma başlattığı belirtilmişti ancak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın “EYT ile ilgili herhangi bir çalışma yok” açıklaması EYT’lileri kızdırmıştı. EYT’liler yıllardır uğradıkları haksızlığın bir an önce çözüm bulmasını istiyor.

NUMAN KURTULMUŞ’TAN AÇIKLAMA

Hükümetten çelişkili açıklamalar gelince EYT’liler ile ilgili Haber Global’de yayınlanan bir programa katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da bir açıklama yaptı.

TALEPLER GÖZ ARDI EDİLEMEZ

“Toplumda var olan hiç bir talebi siyaset göz ardı edemez” diyen Numan Kurtulmuş, şunları söyledi: “Bizim için kural budur. Toplumun farklı kesimlerindeki talepleri göz ardı edemeyiz. Mesela bedelli askerlik ile ilgili ciddi bir talep vardı, bu sorun çözüldü. İşte bir diğer sorun olan 3600 ek gösterge ile ilgili Cumhurbaşkanımız açıklaması ile birlikte bu sorun da önümüzdeki yıl çözülecek.

ÖNCELİK MESELESİ ÖNEMLİ

Dolayısıyla toplumun konuştu meselelere tepkisiz kalamayız. Her ne kadar bazı sorunlar lobi yapılarak ifade ediliyor olsa da reel olan bütün sorunlara çözüm bulmak durumdayız. Burada EYT’lilerin bir talebi varsa ben bunu duymuyorum diyen bir siyaset yolu izlenemez. Bizim için öncelik meselesi önemli. Öncelik olan sorunları çözer, diğer sorunlara da çözüm buluruz. Bütün bunlarla ilgili sorumluluklarımız var. Çünkü iktidar partisiyiz. Ne konuşuluyorsa yarın çözmek isteriz. Tabi bunlar da imkan dahilinde olması gerekiyor. Şuan öncelik 3600 ek gösterge, bu çözüme kavuştuktan sonra imkanlara bakılır EYT ile ilgili atılması gereken adım atılır.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.