SON DAKİKA

Revizyon Haber

Kripto paralarda sert düşüş

Rusya’nın Ukrayna arasında büyüyen kriz altından sonra kripto para birimlerini de kötü vurdu. Riskli yatırımlar arasında kabul edilen kripto paralar da yaşanan gerginlikten payını sert bir şekilde aldı.

Kripto paralarda sert düşüş
476 views
22 Şubat 2022 - 11:50

Kripto para dünyasında sert düşüşler sürüyor. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gelişmelere bağlı olarak kripto para piyasaları, son 24 saat içinde yüzde 7 düşüş yaşayarak 100 milyar dolar değer kaybetti. Bu düşüşle birlikte piyasa 1,65 trilyon dolara kadar indi. 

Şuan dünyada piyasa değerine göre en büyük 100 kripto paranın hepsi negatif seyrederken, günlük ortalama değer kaybı yüzde 10’u buldu.

DEV KRİPTO PARA BİRİMİ BİTCOİN VE ALTCOİN’LERDE BÜYÜK DÜŞÜŞ

Diğer yandan kripto para dünyasında lider kripto para olan Bitcoin, çatışma ve savaş gibi risklerden etkilenmeye devam eden ederken, piyasa değeri yüzde 6,5 seviyesinde değer kaybederek 36.700 dolara kadar indi. 

Ayrıca Bitcoin değer kaybederken, altcoin’lerde de buna paralel olarak keskin bir düşüş meydana geldi. En büyük altcoin olan Ethereum’da da kayıplar çok büyük oldu. Ethereum, yüzde 8,45 oranında değer kaybederek 2 bin 500 dolara kadar düştü. İlk 10’da bulunan altcoinlerden Cardano ve Avalanche, yüzde 15’e yakın değer kaybıyla 0,82 dolar ve 69 dolar seviyelerine kadar düşmüş oldu.

BİTCOİN FİYATI ÇOK KRİTİK BİR EŞİKTE

kripto dünyasında yaşanan sert düşüşlere ilişkin açıklamalarda bulunan NewsBTC’den Aayush Jindal, eğer Bitcoin 38 bin 850 dolarlık direnç çizgisinin üzerine çıkmayı başaramazsa, hareketin daha da aşağı yönlü olacağını sözlerine ekleyerek şunları söyledi:

“Gelecek büyük destek 36 bin 500 dolar seviyesinin yakınında görülüyor. 36 bin 500 dolarlık destek bölgesinin altında aşağı yönlü bir kırılma olursa, fiyat 35 bin 000 dolara hareket için düşüş ivmesi kazanabilir.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.