Instagram’a anne özelliği geliyor

ABD KONGRESİ’NDE İFADE VERECEK

Bugün Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’nde ifade verecek olan Instagram’ın başkanı Adam Mosseri, şirketin sitesinden yaptığı açıklamada, ergenlik çağındaki gençleri korumak için uygulamalarında değişiklikler yaptıklarını duyurarak, Instagram’ın genç kullanıcılara önerilen ve gösterilen içeriklerin ve hesapların daha sıkı denetleneceğini belirtti.

YILBAŞINDAN İTİBAREN BÜTÜN DÜNYADA 

Açıklamasına devam eden Mosseri, platforma gençler için getirdikleri “mola ver” özelliği sayesinde programı belirli süre kullanan gençlerin ara vermeye teşvik edileceğine dikkati çekerek, ABD, İngiltere, Avustralya ve Kanada’da bugün hizmete giren bu özelliğin diğer ülkelerde gelecek yılbaşında başlayacağını söyledi.

TOPLUCA SİLME ÖZELLİĞİ

Diğer yandan Instagram’da kullanıcıların kendisini takip etmeyen ergenlik çağındaki kullanıcıları etiketlemesinin artık engellendiğini de ifade eden Adam Mosseri, ocak ayından itibaren genç kullanıcıların içeriklerini ve önceden aldıkları beğeni ve yorumları topluca silme özelliği getirileceğini belirtti.

AİLELER KONTROL EDEBİLECEK

Ayrıca Mosseri, gelecek martta ise ailelerin çocuklarının uygulamada geçirdikleri süreyi kontrol edebilmelerini sağlayacak yeni bir aracın kullanıma sunulacağı bilgisini verdi.

GENÇLERİN ZİHİN SAĞLIĞI

Geçtiğimiz eylül ortasında Amerikan Wall Street Journal gazetesi, yayımladığı bir haberinde, Facebook ürünleri ile çocuk ve gençlerin zihin sağlığı arasındaki ilişkiyi araştıran bazı belgeleri kamuoyu ile paylaşmış, rapordaki bulgular tartışmalara neden olmuştu.

YENİ ÖZELLİK DAHA

Öte yandan Instagram, hikayelerde kullanılmak üzere yeni bir özellik hazırlıyor. Şirketten gelen haberlere göre bu özelliğin test süreci başladı. Artık atılan story’ler için beğeni imkanı olacak. Mesaj gönder işaretinin yanında ufak bir kalp çıkacak ve oradan beğeni atılabilecek. Bu özellik henüz sınırlı sayıda kullanıcıya açıldı. Türkiye’den de bazı kullanıcılar özelliğe eriştiğini belirtti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir