SON DAKİKA

Revizyon Haber

“Harp Okulları mülakatlarını 3 yıl boyunca SADAT yaptı”

SADAT kurucusu olan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanı Adnan Tanrıverdi, Harp Okulları mülakatları ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“Harp Okulları mülakatlarını 3 yıl boyunca SADAT yaptı”
233 views
10 Ekim 2021 - 21:24

SADAT kurucusu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı Adnan Tanrıverdi, Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016 yılında yaptığı darbe girişiminden sonra Harp Okulları mülakatlarına SADAT’ın üyelerinin (Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.) katıldığına ilişkin iddialara cevap verdi.

MÜLAKATA KATILANLAR

Odatv’nin yaptığı habere göre, Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Milli Savunma Üniversitesi’nin harp okulu mülakatlarında, Hava Harp Okulu’nda 4, Kara Harp Okulu’nda 5 kişi yer alıyordu.

Mülakatlarda, 4 sivile karşı da bir subay bulunuyordu. Mülakatlarda, SADAT ekibinin yer aldığı gündeme gelmişti ancak harp okulu mülakatlarında SADAT’çıların artık yer almadığı ifade edildi.

SADAT kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, SADAT’çılara mülakatlarda yer verilmemesiyle ilgili soruyu yanıtladı. Adnan Tanrıverdi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevinden ayrılmasından sonra SADAT’çıların mülakatlardan alındığı yönündeki iddialara “Tezvirat” karşılığını verdi. Tanrıverdi, SADAT’ın mülakatlarla ilgili olmadığını belirtip “Milli Savunma Bakanlığı’nın iradesi içindedir” diye konuştu.

HARP OKULUNDA ÜÇ YIL GÖREV YAPTIM”

Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği’nin (ASSAM) Başkan Yardımcısı ve SADAT kurucusu Gürcan Onat ise konuyla ilgili şöyle konuştu.

“SADAT ekibiyle alakam yok. SADAT kurulurken ben de cüzi bir miktar hisse verdim”Harp Okulu mülakatlarında görev aldığını açıklayan Onat şunları anlattı:

“Mülakatlar 2020 yılının sonun kadardı. 15 Temmuz kalkışmasından sonra emekli subaylar çağırıldı. Bu uygulama 2020 yılına kadardı, üç yıl görev yaptım.

2021’de eskiye dönüş yapıldı. Milli Savunma Bakanlığı kendi bünyesinden oluşturduğu ekiple mülakatları yapıyor.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.