SON DAKİKA

Revizyon Haber

FACEBOOK İSMİNİ DEĞİŞTİRİYOR!

Facebook, şirketi yeni bir adla yeniden markalaştırmayı planlıyor.

FACEBOOK İSMİNİ DEĞİŞTİRİYOR!
474 views
20 Ekim 2021 - 16:07

The Verge’in haberine göre, yeniden markalaşma, Facebook’un sosyal medya uygulamasını bir ana şirket altındaki birçok üründen biri olarak konumlandıracak ve bu da Instagram, WhatsApp, Oculus ve daha fazlası gibi grupları denetleyecek. Buna göre, Facebook uygulaması faaliyetine devem ederken, Instagram ve WhatsApp’ı da bünyesinde bulunduran Facebook şirketi bir ana şirket altına taşınacak.

Verge’in bildirdiğine göre; Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin 28 Ekim’deki yıllık iletişim konferansında isim değişikliği hakkında konuşmayı planladığı, fakat açıklamanın daha erken de gelebileceği belirtildi.

Facebook sözcüsü bu haber için yorum yapmayı reddetti.

Bu Bir İlk Değil

Silikon Vadisi‘nde şirketlerin hizmetlerini genişletmek için teklif verirken isimlerini değiştirmeleri artık garipsenmeyen bir durum oldu.

Google, arama ve reklamcılık faaliyetlerinin ötesine geçmek, otonom araç birimi ve sağlık teknolojisinden uzak bölgelerde internet hizmetleri sunmaya kadar çeşitli diğer girişimleri denetlemek için 2015 yılında Alphabet Inc’i bir holding şirketi olarak kurdu.

Geçtiğimiz yıllarda Google da benzer bir değişikliğe gitmiş ve Alphabet çatı kuruluşu altında çalışmalarına devam etmişti.

Haber: Samet SAYAN

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.