SON DAKİKA

Revizyon Haber

EYT’liler dev mitinge hazırlanıyor

Emeklilikte yaşa takılanlar son bir haftadır hiç olmadığı kadar gündeme oturdu. İktidara yakın medya organlarının da gündemine giren EYT’liler, 2018 ve 2019’da düzenledikleri mitinglerle de dikkat çekmişti. Peki EYT’liler yeni bir miting yapacak mı?

EYT’liler dev mitinge hazırlanıyor
667 views
03 Kasım 2021 - 9:12

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) son günlerde gündemin ana konularından biri haline geldi.İktidarın EYT sorununun çözümü yönünde bir hazırlık yaptığı haberleri giderek yoğunlaşırken, EYT’lilerin yeni bir mitingle güçlerini gösterme hazırlığında olduğu bildirildi.

EYT’liler 2018’de İstanbul’da Yenikapı ve Maltepe mitinglerinde siyasi partilerin bile toplayamadığı kalabalıkları toplamıştı.EYT mağduriyetinin 20’inci yılındaki 8 Eylül 2019 Ankara Tandoğan Mitingi de bir hayli ses getirmişti.

Pandemi koşulları nedeniyle uzun süredir çalışmalarını online olarak ve sosyal medya üzerinden sürdüren EYT’liler, son haftalarda alan çalışmalarına ağırlık vermeye başladı.

EYT’liler özellikle İstanbul’da her hafta sonu farklı ilçelerde stant açarak hem vatandaşı bilgilendiriyor hem de EYT derneklerine üye kaydediyor.

Peki EYT’liler yeni bir miting yapacak mı?

Bu soruya yanıt EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak’tan geldi.

Özüpak, Yeniçağ TV’de yaptığı açıklamada, Türkiye’nin seçim ortamına girdiğini belirterek, federasyon olarak miting hazırlığı yaptıklarını açıkladı.

Özüpak, EYT Federasyonu olarak seçim öncesi hem İstanbul’da hem de Ankara’da miting yapacaklarını bildirdi.

EYT için sevindiren haber

Reuters duyurdu: EYT ile ilgili çalışma başlatıldı

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.