SON DAKİKA

Revizyon Haber

EYT’li bir babanın yürek burkan dilekçesi

EYT’liler yıllardır yaşadıkları mağduriyetin ne zaman son bulacağı ve nasıl daha rahat bir yaşam sürecekleri henüz belli değil. Durum böyle olunca EYT’li artık siyasilerden bir beklenti içine giremiyorlar.

EYT’li bir babanın yürek burkan dilekçesi
419 views
30 Kasım 2021 - 18:00

Ekonomik kriz, gıda fiyatları, geçim derdi derken Türkiye’de mavcut asgari ücret maaşları artık, temel ihtiyaçları bile karşılayamaz duruma geldi. İnsanlar daha iyi geçinebilmek için ya 2 işte çalışıyor yada fazla mesai yapmak durumunda kalıyor.

Geçim sorunu yaşayanların başında ise EYT’liler geliyor. EYT’liler yıllardır gasp edilen emekli olma hakları bir yana bırakıp en azından rahat bir hayat yaşayabileceği bir maaş istiyorlar.

Bunun en çarpıcı örneği Gaziantep’te yaşandı. Gaziantepli bir EYTli baba yaşadığı geçim sıkıntısının valilige yazdığı dilekçe ile ortaya koydu.

3 ÇOCUK BABASI EYT’LİNİN İSYANI

Dilekçede evli ve 3 çocuk babası olduğunu belirten EYT’li baba şunları söyledi;

Evli ve 3 çocuk babasıyım. 2825 TL asgari ücret ile çalışan evi kira ve ayrıca EYT mağduru bir babayım. Okula giden 2 çocuğum var ve ben çocuklarımın beslenme, yol, kıyafet hiçbir ihtiyaçlarını artık karşılayamaz hale geldim. 8 yaşındaki Mustafa ve 16 yaşındaki Yasin’in yatılı olarak devlet okuluna yerleştirilmesini talep ediyorum.

5 yaşındaki gelişim geriliği olan Kaya’nın da devlet korumasına alınmasını istiyorum çünkü ben çocuğumun alması gereken temel gıda ihtiyaçlarını dahi artık karşılayamıyorum.

Kendimle ilgili düşüncem artık ne dayanacak gücüm nede umudum kaldı. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.