SON DAKİKA

Revizyon Haber

AK Parti’den EYT açıklaması

EYT konusunda 2022 yılı içerisinde bir müjde vereceklerini belirten AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Hakikaten onların da memnun olacağı, Allah razı olsun diyeceği bir düzenleme yapacağız.” dedi.

AK Parti’den EYT açıklaması
2.304 views
17 Ocak 2022 - 13:10

AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TV24’te yayınlanan Arafta Sorular programında EYT konusunda açıklamalarda bulundu.

Akbaşoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“EYT diye, emeklilikte yaşa takılanlar diye kavramsallaştırılan bir yapılanma söz konusu. Bu AK Parti’den önce, 2002 yılından önce bir düzenlemeyi ifade ediyor. 1999 yılına ait bir düzenleme söz konusu.

Anayasa Mahkemesine götürüldü. Mahkeme kademeli bir emeklilik öngördü.

EYT yapılanması içinde olan kardeşlerimiz taleplerini dile getiriyor.

Biz toplumun bütün kesimlerinin taleplerini dinleyen ve onlara çözüm üreten bir durumdayız. AK Parti olarak bir sıralama ifade ettik. Bu sıralama içerisinde bütün sorunları çözüme kavuşturacağımızı ifade etti.

1. Asgari ücretle işe başladık.

2. Memur ve emeklilerle ilgili bir düzenleme yaptık. İlk 6 ay için yüzde 30’a varan zam oranı geçerli. Temmuzda bir ilave zam söz konusu olacak. En düşük emekli maaşını 2 bin 500 liraya çıkardık.

3. 3600 ek göstergeyi düzenleyeceğiz, dedik. Polis, hemşire, müdür, imam ve diğer kadrolara bir sözümüz vardı. Bunu daha genişleterek. En geç mayıs ayı içerisinde yasalaştıracağız.

4. Bir de sözleşmeli personel var. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve diğer özel kanunlar çerçevesinde oluşan sözleşmeli personel statüleri var. Çok çetrefilli konular. Bunları basitleştirerek, ayrıştırmaları toparlayarak, herkesin daha iyi bir hak sahibi olacağı biz düzenleme olacak.

5. Bunun akabinde EYT’li kardeşlerimizin durumu çalışma programımızda yer alıyor. İnşallah 2022 yılı içerinde EYT’lilerle ilgili ne yapacağımızı Çalışma Bakanımızla beraber açıklayacağız. Bakanımız bu konuya eğilmiş biri. Çalışma programımız içerisinde. 2022 içerisinde ele alarak hakikaten onların da memnun olacağı, Allah razı olsun diyeceği bir düzenleme yapacağız.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.