“Emeklilik planlamanızı yapın”

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamasında EYT mağduriyetinin çözüleceğine inandığını bir kez daha ifade etti.

Özgür Erdursun açıklamasında; “Emeklilik planlamanızı yapın yakında EYT sorunu çözülür” dedi.

Erdursun ayrıca, emekli ve memurlara da yüksek oranda zam yapılacağına inandığını belirterek, “3600 Ek Gösterge çok yakında çıkar. Emeklilikte Yaşa Takılanlar sorunu çözülür. Seçime gidilir’ dedi.

Erdursun, emekliliklere yüzde 40 üstü zam yapılacağını düşündüğünü de açıklamalarına ekledi.

SORUN ÇÖZÜLMEDEN SEÇİME GİDİLEMEZ

Diğer yandan kendi YouTube kanalı ve YouTube’dan yayın yapan ETV Türkiye ortak yayınında Şebnem Arda Boğa’nın sorularını yanıtlayan Erdursun, hükümetin EYT’yi çözmeden seçime gidemeyeceğini, MHP’nin de EYT konusunun çözümü noktasında tavır almasını beklediğini söyledi.

Aksi takdirde iktidarın el değiştireceğini belirten Erdursun, şöyle konuştu:

“Türkiye şu anda Emeklilikte Yaşa Takılanların maliyetini konuşacak boyutta değil. Dövizin TL karşısında 1 kuruş değer kazandığında toplam borcumuzun kaç milyar arttığını artık herkes biliyor. Bu nedenle ‘EYT’nin maliyeti var’ falan diyecek durumda değiliz. EYT konusu çözülmeden hükümet seçime gidemez. Özellikle MHP bu konuda çok direnir. Muhalefet zaten istiyor. İktidar çözemezse zaten seçimi kaybeder. Muhalefet geldiğinde de bu işi çözer.”

Hakkında Revizyon Haber

Ayrıca Kontrol Et

EYT mitinginin tarihi belli oldu

Emeklilikte yaşa takılanların beklediği haber geldi. EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT’lilerin mitinginin düzenleneceği tarihi açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir