SON DAKİKA

Revizyon Haber

“Emeklilik planlamanızı yapın”

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, EYT mağduriyetinin çözümüne yönelik flaş bir açıklama yaptı. Erdursun, “Emeklilik planlamanızı yapın yakında EYT sorunu çözülür
” dedi.

“Emeklilik planlamanızı yapın”
236 views
21 Aralık 2021 - 22:17

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamasında EYT mağduriyetinin çözüleceğine inandığını bir kez daha ifade etti.

Özgür Erdursun açıklamasında; “Emeklilik planlamanızı yapın yakında EYT sorunu çözülür” dedi.

Erdursun ayrıca, emekli ve memurlara da yüksek oranda zam yapılacağına inandığını belirterek, “3600 Ek Gösterge çok yakında çıkar. Emeklilikte Yaşa Takılanlar sorunu çözülür. Seçime gidilir’ dedi.

Erdursun, emekliliklere yüzde 40 üstü zam yapılacağını düşündüğünü de açıklamalarına ekledi.

SORUN ÇÖZÜLMEDEN SEÇİME GİDİLEMEZ

Diğer yandan kendi YouTube kanalı ve YouTube’dan yayın yapan ETV Türkiye ortak yayınında Şebnem Arda Boğa’nın sorularını yanıtlayan Erdursun, hükümetin EYT’yi çözmeden seçime gidemeyeceğini, MHP’nin de EYT konusunun çözümü noktasında tavır almasını beklediğini söyledi.

Aksi takdirde iktidarın el değiştireceğini belirten Erdursun, şöyle konuştu:

“Türkiye şu anda Emeklilikte Yaşa Takılanların maliyetini konuşacak boyutta değil. Dövizin TL karşısında 1 kuruş değer kazandığında toplam borcumuzun kaç milyar arttığını artık herkes biliyor. Bu nedenle ‘EYT’nin maliyeti var’ falan diyecek durumda değiliz. EYT konusu çözülmeden hükümet seçime gidemez. Özellikle MHP bu konuda çok direnir. Muhalefet zaten istiyor. İktidar çözemezse zaten seçimi kaybeder. Muhalefet geldiğinde de bu işi çözer.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.