SON DAKİKA

Revizyon Haber

Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın adı değişiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ismini ve Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı olarak değiştirdiklerini açıkladı.

Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın adı değişiyor
370 views
11 Ekim 2021 - 20:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası salgın, eğitim ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz” diyen Erdoğan, iklim Değişikliği Başkanlığı ile Göç İdaresi Başkanlığının da kurulacağını söyledi.

HERKES DESTEK VERSİN

Yeşil Kalkınma devrimini tüm çalışmaların merkezine yerleştirerek insanlığın önündeki bu önemli krizin çözümünde öncü rol üstlenmekte kararlı olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeşil Kalkınma’ya siyasi partilerden özel sektöre ve sivil toplum kuruluşlarına kadar her kesimden bu tarihi projeye destek vermelerini bekliyoruz” dedi.

SURİYE’DEKİ SALDIRILAR

Diğer yandan “Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde polislerimize yönelik son saldırı ve topraklarımızı hedef alan tacizler artık bardağı taşırmıştır” diyen Erdoğan, “Suriye’den ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Buralardan kaynaklanan tehditleri, ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız” açıklamasında bulundu.

750 ENGELLİ ÖĞRETMEN ATANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “MEB Mesleki Teknik Eğitim Ar-Ge Merkezi’nde öğretmenlerimize ve personele yönelik geliştirilen Kovid-19 hızlı antijen test kitinde üretim aşamasına geldik” diyerek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde 750 engelli öğretmen atamasının yapılacağını açıkladı.

TERÖRLE MÜCADELE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Artık hiç kimsenin bu ülkede milletin bir kesiminin dertleri ve beklentileri üzerinden ayrımcılık siyaseti yapmasına izin vermeyeceklerini de söylerek, “Bu yıl ikna yoluyla 153 terör örgütü mensubunun teslim olmasını sağladık. Son 5 yılda yeniden kazandığımız gençlerimizin sayısı 1000’i geride bıraktı” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.