SON DAKİKA

Revizyon Haber

Cemal Enginyurt: İktidar EYT’yi çözmeyecek

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, seçimden önce çözülmesi beklenen EYT ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cemal Enginyurt: İktidar EYT’yi çözmeyecek
1.262 views
17 Ekim 2021 - 12:22

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, E TV Türkiye’de Şebnem Arda Boğa’nın konuğu oldu. “Belli ki EYT sorununu bu iktidar çözmeyecek” diyerek olası seçim sonrası oluşacak hükümete atıfta bulunan Enginyurt, ” EYT’nin ne olduğunu bilmiyor ülkenin Cumhurbaşkanı. Bu iktidarın EYT sorununu çözme diye bir derdi yok. Olması da mümkün değil” dedi.

Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

“GÜNDEM DEĞİL ÜLKE YANIYOR”

“Aslında gündem yanmıyor. Ülke yanıyor, çiftçi yanıyor, işçi yanıyor, işsiz yanıyor, gençlerimiz yanıyor, kadınlarımız yanıyor. 83 milyon millet yanıyor. ‘Verin yetkiyi,görün etkisi’ dediler. O dönem Cumhur İttifakı’nın bir paydaşı olan MHP’nin bir milletvekili adayı olarak Sn. Cumhurbaşkanı’na yetki verilsin diye Allah affetsin ben de çok mücadele ettim, fazlasıyla oy topladım. Dolayısıyla yetkiyi milletle beraber verdik ama etkiyi göremedik. Ters etki gördük.

“ASGARİ ÜCRETTE ÇİN’İN GERİSİNE DÜŞTÜK”

3 yılda Çin’in asgari ücrette altına düştük. 3. dünya ülkeleri ile aynı kategoriye geldik. zamlar, enflasyon, döviz aldı başını gidiyor ama millet mutlu diyerek dalga geçen bir zihniyetle karşı karşıyayız.

“BELLİ Kİ EYT’Yİ BU İKTİDAR ÇÖZMEYECEK”

Efendim EYT’lilerin sorunları ne olacak? Ya belli ki EYT’lilerin sorunlarını artık bu iktidar çözmeyecek. Çözmeyeceğini de söyledi Sn. Cumhurbaşkanı. ‘Neye mal olursa olsun, 38-41 yaşında emekşi olmak isteyenlere geçit vermeyeceğim’ dedi.

“CUMHURBAŞKANI EYT’NİN NE OLDUĞUNU BİLMİYOR”

Sn. Cumhurbaşkanı şu an en gencinin 47 yaşında olduğu Emeklilikte Yaşa Takılanların durumundan habersiz. EYT’nin ne olduğunu bilmiyor ülkenin Cumhurbaşkanı. 4447 sayılı yasa ile hakları gasp edildi. Evine ekmek götüremiyorlar. Çünkü yaşları geçti diye iş vermiyorlar. 38-41 yaşında emeklilik yok kardeşim. Bunların en genci 47 yaşında.

“BU İKTİDARIN EYT’Yİ ÇÖZMESİ MÜMKÜN DEĞİL”

Bu iktidarın EYT sorununu çözme diye bir derdi yok. Olması da mümkün değil.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.