SON DAKİKA

Revizyon Haber

CALL OF DUTY HESABINDAN, HİLECİLERE GÖZDAĞI!

Call of Duty, Twitter hesabından hilecilere yönelik tehdit mesajı yayınladı. İşte detaylar

CALL OF DUTY HESABINDAN, HİLECİLERE GÖZDAĞI!
727 views
13 Ekim 2021 - 13:43

Tüm online oyunlarda olduğu gibi Call of Duty serisi de hileci oyunculardan müzdarip. Diğer oyuncuların oyun deneyimini kötü etkileyen kişilerle mücadelesini sürdüren Activision’ın, yeni hamleler yapacağı düşünülüyor. Firma, Twitter’dan paylaştığı mesaj ile bu konudaki ilk sinyalleri verdi.

Call of Duty: “Yakında Görüşeceğiz”

Bizzat Hilecileri muhattab alan metinin oyunu normal bir şekilde deneyimlemek isteyen oyuncuları korumak amacıyla yazıldığı, kullanılan beyanlar ile açıkça belli edildi. Hilecilerin hoş karşılanmadığı açıklanan metinde açıklama şu şekilde:

“Sevgili hileciler,

Oyunları seviyoruz. Bu bizim için bir tutku. Dünyanın en büyük hayranlarına oyun yapmaktan dolayı da gururluyuz. Her zaman istediğimizi alamıyoruz. Ancak elimizden gelenin en iyisini sunmak için çalışıyoruz. Hile yapmak, herkes için eğlencenin sonunu getiriyor. Kimse hilecileri sevmez. Amacımız, eğlenceli oyun deneyimini adil şartlar altında bütün geliştiricilere, oyunculara ve Call of Duty hayranlarına sunmak. Hileciler hoş karşılanmaz. Asla da tolere edilmezler. Yakında neden bahsettiğimizi göreceksiniz.”

Gözler Activision’a çevrildi

12 Ekim tarihinde paylaşılan gönderide yer alan “yarın görüşürüz” ibaresi, oyunun hayranları tarafından dikkatleri üzerine çekti. Bununla birlikte içerisinde bulunduğumuz günde (13 Ekim) Activision tarafından yeni hamlelerin duyurulması bekleniyor.

Son dönemlerde hile karşıtı savunma sisteminden dolayı eleştiriye maruz kalan Activison, oyuncularını kaybetmek istemiyor. Oyuncularının güvenini tazelemek isteyen firma, paylaşım ile birlikte safları sıklaştırmak istiyor. Ayrıca paylaşımda, Call of Duty oyuncuları ile hayranları ayıran ibarelerin yer alması, kafalarda soru işaretlerine neden oldu. Gözler, Activision ve yapacağı hamlelerin üzerinde.

Haber: Samet SAYAN

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.