Bombalı saldırıda gözaltı sayısı 50’ye yükseldi

Albashir’in emniyetteki sorgusunda PKK tarafından eğitildiğini ve eylemi gerçekleştirmek üzere Afrin’den Türkiye’ye geçiş yaptığını beyan ettiği açıklanmıştı.

 

Gözaltı sayısı 50’ye yükseldi

 

Öte yandan Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırıda gözaltı sayısı 50’ye yükseldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstiklal Caddesi’ndeki saldırının ardından gözaltına alınanların sayısının 50’ye yükseldiğini açıkladı.

 

Bozdağ, “Her türlü terörü, kim tarafında yapılırsa yapılsın, lanetliyoruz. Terör örgütleri insanlık düşmanlarıdır. Türkiye terörle mücadelesine dün olduğu gibi bugünde kararlılıkla devam ediyor. Saldırı ile ilgili gözaltı sayısı 50 kişiye ulaştı.Hiç bir terör örgütü, Türkiye’ye yönelik her türlü oyunda, saldırı da başarılı olamayacak” dedi.

 

Suriye uyruklu kadın şüphelinin Küçükçekmece’de kaldığı evde yapılan aramada ise 3 bin 800 dolar, 5 bin avro ve 10 bin lira ile ziynet eşyasının ele geçirildiği açıklandı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kriminal Daire Başkanlığı, teröristin olay yerine gelirken kullandığı araçtan ve şehit olan vatandaşların üzerinden elde edilen bulguların Kriminal Daire Başkanlığı İstanbul Bölge Laboratuvarı’nda gerçekleştirilen kimyasal incelemesinde, saldırıda güçlü patlayıcılardan TNT’nin kullanıldığının tespit edildiğini bildirdi.

Hakkında Revizyon Haber

Ayrıca Kontrol Et

Ege Denizi’nde 5,4 büyüklüğünde deprem

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir