Başkan Özüpak: Gerekeni yapacağız

Bir canlı yayın programına katılan Gönül Boran Özüpak AK Parti ve MHP’nin EYT söylemlerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Özüpak’ın konuşmasından satır başları şöyle:

‘ÇÖZÜM YİNE YOK, YİNE BEKLİYORUZ’

“Bugün bu kanun teklifi gelmiş olsa MHP’den, zaten muhalefet partilerinin hepsi diyor ki sorununuzu çözeceğiz. Siz getirin madem bu kanun teklifini, hepimiz elimizi kaldıralım deniliyor. Yine yok, yine bekliyoruz.

“GEREKENİ YAPACAĞIZ”

Hiç inandırıcı gelmiyor maalesef bu söylemler ve biz burada artık söylemler değil, vaatler değil; icraat diyoruz. Onu da seçim yatırımı olarak mı göreceğiz, olmak istemesek dahi. Eğer ki tekrar böyle düşünülüyorsa da seçim zamanında 5 milyon-aileleriyle 15-20 milyon nüfusumuzla da gerekeni yapacağız. İktidarı muhalefet, muhalefeti iktidar yapacak güç emeklilikte yaşa takılanlardır.

BABACAN: EYT PLANIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ

DEVA Partisi tarafından gerçekleştirilen İstanbul Esenyurt İlçe Kongresi’nde seslerini ve taleplerini bir kez daha duyurmaya çalışan Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın çağrısını cevaplayan DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan, “En kısa zamanda EYT’liler için çözümümüzü açıklayacağız” ifadesini kullandı.

SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞTILAR

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin Esenyurt İlçe Kongresi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Babacan’ın açıklama yaptığı esnada ise kongreye katılım sağlayan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Ali Babacan’a seslerini duyurmaya çalıştı.

“Edirne’den Kars’a eğer adalet varsa çıksın artık bu yasa” diyen emeklilikte yaşa takılanların çağrısına DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın cevabı ise şu şekilde oldu:

“BİR ÇÖZÜM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“Biz emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın durumunu gayet iyi biliyoruz. Takip ediyoruz. Derneklerle, platformlarla temas içindeyiz. Bir yandan adaleti gözeten diğer yandan finansal sürdürülebilirliği gözeten bir çözüm için çalışıyoruz. En kısa zamanda EYT’liler için nihai çözümümüzü açıklayacağız.”


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir