SON DAKİKA

Revizyon Haber

Başkan Gönül Boran’dan Bahçeli’ye yanıt

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT’lilerin vaat değil, seçim öncesi icraat beklediklerini yineledi.

Başkan Gönül Boran’dan Bahçeli’ye yanıt
730 views
16 Kasım 2021 - 16:51

İktidar cephesinden gelen çelişkili açıklamaların ardından EYT gündemi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamasıyla hareketlendi.

Bahçeli’nin 24 Haziran seçimlerinden sonra ilk kez EYT ile ilgili açıklama yapması EYT cephesinde geniş yankı buldu. Açıklamanın ardından Twitter hesabından bir mesaj paylaşan EYTFED Başkanı Gönül Boran Özüpak, şunları söyledi:


“EYT’yi yük görenlerin, çözüm yarışına girdiklerini hayretle takip ediyoruz.Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak haklıyız, bedelini çoktan ödedik dedik. Bütçeye yük değiliz, yaşatılan mağduriyetimizi çözün dedik. Ayrıca VAAT değil, İCRAAT lazım o da seçim öncesi dedik.” 

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

EYT, 3600 EK GÖSTERGE VE ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

* Hiçbir vatandaşımızın hayalleriyle oynamayı aklımızdan geçirmedik. 24 Haziran Seçimlerine giderken hazırlamış olduğumuz Beyannamemizde neyi vaat etmişsek arkasındayız.

* Mesela, “Emeklilikte Yaşa Takılan” kardeşlerimizin sorunu bizim sorunumuzdur. Sayıları 6,3 milyonu bulan bu kardeşlerimizin mağduriyetlerinin telafisi bizim amacımızdır.


* Bütçe imkanları doğrultusunda, kademeli geçiş uygulamasını dikkate alarak, geniş bir siyasi uzlaşma kapsamında EYT sorunu TBMM’de çözülerek gündemden tamamıyla çıkarılmalıdır.

* Diğer yandan polislerimize, öğretmenlerimize, hemşirelerimize, imamlarımıza, uzman jandarmalarımıza, uzman çavuşlarımıza 3600 ek göstergenin verilmesi maksadıyla hükümete her desteği vereceğiz, her çalışmanın içinde olacağız.

* Biz emeğin ve emekçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Asgari ücretle geçinen yaklaşık 8 milyon kardeşimizin enflasyona ezdirilmemesi, insanca yaşayacakları bir ücret seviyesine çıkarılmaları beklentimizdir.

* Asgari ücret tanımı itibariyle, “İşçilere normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek” ücrettir.

* Şu kış kıyamette insanlarımızın haklı taleplerini karşılamak hepimizin sorumluluğu altındadır.

* Aralık ayının ilk haftası toplanacak olan “Asgari Ücret Tespit Komisyonu”nun enflasyonun üzerinde bir zam belirlemesi, ekonomik zorluklara direnen kardeşlerimizin yüreğine su serpmesi Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi çağrısıdır.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.