SON DAKİKA

Revizyon Haber

Bakan yardımcısı, EYT çalışmamız var

Muhalefetin gündemden düşürmediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda hükümet kanadından son haftalarda gelen olumlu açıklamar milyonlarca kişiyi yeniden umutlandırdı.

Bakan yardımcısı, EYT çalışmamız var
808 views
05 Kasım 2021 - 8:46

2020 yılı kasım ayı SGK verilerine göre 5 milyon 187 bin 382 kişinin emeklilik umudu yeniden canlandı.

Muhalefetin yıllardır gündemden düşürmediği EYT konusunda yeni bir yasal düzenleme konusunda AKP içinde yürütülen çalışmanın içeriği kamuoyu ile henüz paylaşılmadı, ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bu konuda bir hazırlık yaptığı daha önce açıklanmıştı.

Emeklilikte yaşa takılan milyonlarca vatandaşın gözleri EYT ile ilgili yapılacak açıklamalara çevrildi. Prim süresi dolmuş olmasına rağmen yaş şartı sağlanmadığı için emekli olup aylık alamayanlar bulunuyor. Emeklilik için yaş sınırına takılan kişiler EYT yasasının meclisten geçmesini bekliyor.

BAŞKAN GÖNÜL BORAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Gönül Boran, “Ne oluyor?” sorumuz üzerine “Duman çıkmaya başladı” diyerek sorunun çözüleceğinin işaretlerinin verildiğini söyledi.

BİR ÇALIŞMAMIZ VAR”

“8 Eylül’de gerçekleştirdikleri dikiş makineli eylemlerinde Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı’nda randevu almak istediklerini ancak onun yerine bakan yardımcısıyla görüştüklerini ifade eden Boran, kendilerine ‘Ufak çaplı bir çalışmamız var’ denildiğini ifade etti. “Branşı farklı bir bakan yardımcısıydı. Biz de detaylı bilgi alamayınca ortaya dökmedik” diyen Boran, “Ama bugün bütün yandaş basın ‘çalışma başlatıldı’ diye haberler yapıyor” dedi.

“ÖNEMLİ BİR SÜREÇ YAŞIYORUZ”

Her seçim öncesi benzer iddiaların gündeme getirildiğini dile getiren Boran, “Baskın bir seçim süreci mi yaşıyoruz bilemiyorum” diyerek şöyle konuştu:”Ancak şimdi ilk defa seçim tarihi netleşmeden bu tür haberlerin iktidara yakın medyada da yer alması umutlandırıcı. Daha önce seçim olmadan bu tür haberler çıkmıyordu. Sadece medyada haber çıkması da yeterli değil. İnancımızı sağlayacak tek şey cumhurbaşkanı, bakan veya yetkili bir isimden çalışma yapıldığına dair açıklama duymak.

Yoksa sadece basında çıkan açıklamalara güvenimiz kalmadı. Umarım güzel şeyler olur ama ağzımıza bir parmak bal çalacak çözümleri kabul etmeyeceğimiz bilinmeli.”

Erdursun EYT’deki son durumu açıkladı

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.