SON DAKİKA

Revizyon Haber

Bakan Bilgin EYT’lilerle görüştü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bir grup EYT’liyi kabul etti.

Bakan Bilgin EYT’lilerle görüştü
1.204 views
28 Ocak 2022 - 12:13

Daha önce EYT hakkında “Türkiye’nin her sosyal sorunu bakanlığımızın sorunudur. Önceliklerimize göre çözüleceği bir süreç yönetimi var. Halının altına süpürülüyor gibi düşünülmesin” diyen Bilgin’in EYT’lileri kabulü önceki akşam gerçekleşti.

6 KİŞİDEN OLUŞAN HEYET

Çalışma ve Sosyal Bakanlığı’nda yapılan görüşme yaklaşık bir saat sürdü. 6 kişiden oluşan EYT Platformu heyeti sorunlarını Bakan Bilgin’e aktararak konunun çözümü konusunda nabız yokladı. Görüşmede Bakan Bilgin’in sosyal sorunların çözümüne yönelik daha önce üzerinde durduğu takvimlendirmeye işaret ettiği öğrenildi.

HER AN HER ŞEY OLABİLİR

Heyette bulunan Hasan Ardıç, konuya ilişkin şunları söyledi;Görüşme bizim girişimlerimiz ile oldu. Gerçekte bir çalışma var mı yok mu bunu öğrenmek istedik. Ayrıca Bu bir EYT çalıştay toplantısı değil, sadece diploması görüşmesiydi. Amacımız bir an önce yasanın çıkması. Sayın Bakan Vedat Bilgin Bey, EYT ile ilgili çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Çalışmanın içeriği için ise geniş bilgi vermek istemedi. Çözüm bir ay sonra da, 10 ay sonrada olabilir. Kısacası her an herşey olabilir.

BAKAN VEDAT BİLGİN’İN DAHA ÖNCE YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMA

EYT sorunu ile ilgili daha önce de açıklamada bulunan Bakan Bilgin şunları söylemişti:

“Emeklilik meselesi 3 şarta bağlanmış. 1’incisi prim gün sayısını tamamlama, 2’ncisi yıl, 3’cüsü ise yaş Üçüncü şık sorun. Yaş şartını yerine getirmemiş olanlarla ilgili sorun. Yaş da bu işin şartlarından biri denilen bir anayasa kararı var. Prim ödeyecek insan sayısı ile emekli olacak insan sayısı arasında bir oran var. Türkiye’de bu rakam 2’nin altına düştü. Düzenlemeler yapılırken bunlar dikkate alınmıştır. Emekliliğimizi planladığımız için bize haksızlık yapıldı diyorlar.

Çalışma programı içinde var. Ama aşama aşama çözüyoruz. Öncelikli sorunlarımız emeklilerimizin durumu, 3600 ek gösterge, sözleşmeli personel Tüm bunları düzenleyecek düzenleme yapmak. İşçi sendikalarımızla yapacağımız sözleşme hakları ve enflasyon farkları çalışmalarımız var. Tüm çalışmaları ele alacağız. Önceliklerimizi sıraladım.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.