SON DAKİKA

Revizyon Haber

Bakan Bilgin EYT çalışması başlattı

Türkiye’nin kangren olmuş sorunlarının başında gelen emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili ortaya önemli bir iddia atıldı.

Bakan Bilgin EYT çalışması başlattı
2.951 views
21 Ekim 2021 - 8:55

Türkiye’de milyonlarca EYT’li vatandaş, yıllardır hak mücadelesi veriyor. Sadece seçim döneminde siyasiler tarafından hatırlanan emeklilikte yaşa takılanlar, buna rağmen her defasında seçimden sonra yüz üstü bırakılıyor. Bunun yanında dev etkinliklerle seslerini duyurmaya çalışan EYT’liler sorunlarının için yetkililerden bir an önce çözüm bekliyor.

2023 SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ

2023 seçimleri de yaklaştıkça EYT’liler yine gündeme gelmeye başladı. Ancak bu sefer durum farklı. Gelecek seçimlerde ne iktidar ne de muhalefet EYT’lilerin desteğini almadan kazanamıyor. Bu durumu bilen İktidar ve muhalefet EYT sorununun çözüleceğine dair açıklamalar yapıyorlar.

ÖNEMLİ İDDİA

Bu kapsamda EYT’li milyonlarca vatandaşın dört gözle beklediği çözüm için iktidar düğmeye bastı. Ankara kulislerinde kapsamlı çalışma hazırlandığı belirtiliyor.EYT’li milyonlarca kişiyi heyecanlandıran gelişmeler peş peşe geliyor. Ankara kulislerinde konuşulanlara göre iktidar Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlar için yeni çalışma yürütüyor. Emekli olma hayali kuran çalışalanlar arama motorlarında, ” Emeklilikte Yaşa Takılanlar’da (EYT) son durum ne? EYT için yasa çıkacak mı?” gibi aramalar yapıyor. Peki, EYT düzenlemesinde son durum ne? İşte, Ankara kulislerinde konuşulan o iddialar.

BAKAN BİLGİN’DEN EYT ÇALIŞMASI

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşların beklediği çalışmaya ilişkin gelen son kulis bilgilerine göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bizzat konuya ilişkin çalışma yürütüyor. Ödenen prim üzerinden bir hesaplama ve dökümantasyon yapıldığını aktaran kaynaklar, yeni düzenlemenin prim gün sayısı üzerinde yoğunlaştığını aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.