SON DAKİKA

Revizyon Haber

AKŞENER’E EYT İSYANI

Osmaniye’de esnaf ziyaretinde bulunan Meral Akşener, EYT’li vatandaşlara olan çözüm sözünü bir kez daha yineledi.

AKŞENER’E EYT İSYANI
364 views
17 Aralık 2021 - 9:50

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Osmaniye’de bulunan esnafı ziyaret etti. Akşener, ziyareti sırasında emeklilikte yaşa takılanlar için söz isteyen EYT’liye söz vererek, “Sözünü verdik, o konunun üzerine en çok yürüyen biziz” dedi.

Merak Akşener ile EYT’li vatandaşın arasında geçen konuşmanın tamamı ise şöyle:

“16 yıldır AK Parti’nin peşinde koştum, 16 yıldır AK Parti’ye oy verdim. Allah beni affetsin. Ben bu zamana kadar; emekli, işçi için ne yapacak diye bekledim. Aylık bağlanma oranı yüzde 75’ten yüzde 28’e düşürüldü. Ben bekleye bekleye bu hale geldim. Bu emeklilikte ben yaşa takıldım. Allah için siz de söz verin: Gelirseniz başa Allah’ın izniyle EYT’yi çözeceğinize milletin huzurunda söz verin.

Onun sözünü verdik biz. Daha enteresan bir şey söyleyeyim. O konunun üzerine en çok yürüyen biziz. Sizin genel başkanlarınız beni ayakkabılarıya kovalarlar sözümden cayarsam.”

ALİ MAHİR BAŞARIR: SIRADA EYT VAR

Öte yandan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Kılıçdaroğlu’nun “İktidar olduğumuzda asgari ücret üzerinden vergi almayacağız” sözünü hatırlatarak “Söylediğimiz geldiler” dedi ve ekledi: Sırada EYT ve 3600 ek gösterge var.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, asgari ücretten gelir ve damga vergisi kaldırılmasıyla ilgili, “Söylediğimize geliyorlar, Sırada EYT VE 3600 ek gösterge var” dedi.

Başarır’ın açıklamasının tamamı şöyle:

Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu dile getirdi ve bir sorun daha çözüldü. “İktidar olduğumuzda asgari ücret üzerinden asla ama asla vergi almayacağız.” demişti bugün yine söylediğimize geliyorlar. Sırada EYT ve 3600 ek gösterge var.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.