SON DAKİKA

Revizyon Haber

“Akaryakıta yeni zam yolda”

Ekonomist Oğuz Demir, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda akaryakıt fiyatlarına zam geleceğini söyledi.

“Akaryakıta yeni zam yolda”
271 views
07 Aralık 2021 - 14:42

Döviz kurunda meydana gelen hareketlilikten dolayı akaryakıt fiyatlarına art arda zam gelmeye devam ediyor. Gelen aşırı zamlardan sonra yapılan indirimler araç sahiplerini umutlandırsa da bu geceden itibaren yeniden zam yapılacağı ifade edildi.

Karar gazetesi yazarı ekonomist Oğuz Demir, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda akaryakıt fiyatlarına zam geleceğini söyledi.

Zam bu geceden itibaren geçerli olacak

Motorin fiyatlarına bu geceden itibaren 70-85 Kuruşluk bir zam geleceğini iddia eden Ekonomist Demir, şunları söyledi: “Motorinde hani 1 TL’lik zamdan sonra Aralık başında 44 kuruşluk bir indirim gelmişti ya.. Yarın gece itibariyle geçerli olacak şekilde motorine 70-85 kuruş arası zam geldiğinde bir hafta sonra fiyat o 1 TL’lik zamdan sonraki seviyeyi de geçmiş olacak. Çin modeli miydi?” ifadelerini kullandı.

Zamlarla birlikte 10 lirayı geçecek

Diğer yandan motorinin İstanbul’da güncel fiyatı 9,38, Ankara’da 9,44, İzmir’de ise 9,45. Oğuz Demir’in iddia ettiği zam gerçekleşirse motorinin litre fiyatı 10 liranın üzerine çıkmış olacak. İstasyonlardaki fiyat tabelaları artık 4 haneli olacak.

En son geçen hafta zam yapılmıştı

Öte yandan benzine yapılan en son zam geçen hafta yapılmıştı. Benzinde daha önce alınan indirim kararının ardından fiyat artışı yaşanmıştı. Buna göre 3 Aralık itibariyle fiyatlara 44 kuruşluk zam yapılmıştı.

EPGİS’in yaptığı açıklamaya göre 3 Aralık tarihinden geçerli olmak üzere benzinde pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde litre başına 44 kuruş zam yapılmıştı.

Zammın ardından İstanbul Avrupa yakasında ortalama benzin fiyatı 9,53 TL olmuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.