SON DAKİKA

Revizyon Haber

AK Parti’den yeni EYT açıklaması

İktidardan çözüm bekleyen milyonlarca emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar için AK Parti’den yeni bir açıklama geldi. Daha önce çözüme yönelik açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT’lilerle ilgili çözümün masaya geleceğini belirtti.

AK Parti’den yeni EYT açıklaması
752 views
22 Şubat 2022 - 9:16

EYT’liler için yeni bir gelişmesi daha yaşandı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, çözüm için 5 adımlı bir programın tartışıldığını belirterek, bunun ilk ikisinin hayata geçirildiğini ifade etti.

5 ADIMLI BİR SÜREÇ YÖNETİMDEN SÖZ ETMİŞTİM

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu’nun yaptığı ziyaret de değinen Vekil Akbaşoğlu, şunları söyledi: “EYT’liler kendi isteklerini sözlü ve yazılı olarak bize bildirdiler. Bu konuda detaylı bir görüşme yaptık. 5 adımlı bir süreç yönetimden söz etmiştim. Bunların ilki asgari ücrete yapılan zam meselesi idi. Diğer adım ise memur ve emeklilere yapılan yeni yıl zammı meselesi idi. Bu iki adımı hayata geçirdik.

3600 EK GÖSTERGE İLE İLGİLİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Daha sonra 3600 ek gösterge hakkında bir düzenlemenin yapılacağından bahsetmiştim. Şu anda görüşmeler başladı. Şimdi bu sürecin işleyişi kendi sıralaması içerisinde sürüyor. İnşallah bu yıl içerisinde ne gibi bir sonucun çıkacağını birlikte göreceğiz. Süreç Çalışma Bakanlığı tarafından sürdürülüyor” ifadelerini kullandı.

SIRA EYT’LİLERE GELECEK

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili de konuşan Akbaşoğlu, şunları söyledi:

“EYT’liler çözüm için yeni düzenlemelerin yapılmasını isteyebilirler. 3600 ek gösterge konusunda sorunun çözüleceğini ifade ettik. Bu sorun düzeltildiğinde ve belediyelerde çalışanlara bütün sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi konusunu karara bağladıktan sonra sıra EYT’li kardeşlerimizin durumununa gelecek. EYT’lilerin durumunu masaya yatırmak, platform yetkililerle görüşmek suretiyle kamuoyuna ne yapacağımızı net bir şekilde ifade edeceğimizi ifade ettik. Onlar da memnuniyetlerini belirttiler.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.