SON DAKİKA

Revizyon Haber

6 parti, parlamenter sistem için komisyon kurdu

6 partiden milletvekilleri parlementer sistemle ilgili çalışma başlattı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’inde toplanan komisyon üyeleri, ortak metin üzerinde çalışıyor.

6 parti, parlamenter sistem için komisyon kurdu
341 views
05 Ekim 2021 - 18:48

Parlamenter sisteme dönüş için ortak metin hazırlama hedefiyle bir araya gelen CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti bugün üçüncü toplantı için bir araya geldi.

Metinde temel ilkeler yer alacak

Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır Erdem, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Bülent Kaya, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp, DEVA’dan hukukçu Mustafa Yeneroğlu ve Gelecek Partisi’nden Ayhan Sefer Üstün katılıdı.Bir araya gelen 6 partinin temsilcileri çalışmalar sonucunda ortak bir metin hazırlayacaklar. Ortak metin de temel ilkeler yer alacak.

Metin genel başkanlara sunulacak

Temsilcilerin metin üzerinden anlaşması sonrasında, ortak metin genel başkanlara sunulacak. Genel Başkanların da metin üzerinde mutabık kalmaları durumda metin kamuoyu ile paylaşılacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Copyright © 2020 Revizyon Haber | Tüm hakları saklıdır.